2020'nin Rengi: Pantone Klasik Mavi | Mega Basım
6636
post-template-default,single,single-post,postid-6636,single-format-standard,edgt-cpt-2.0.1,mikado-core-2.0.1,ajax_fade,page_not_loaded,,homa-ver-3.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

2020’NİN RENGİ: PANTONE KLASİK MAVİ

pantone color of the year 2020 classic blue

2020’NİN RENGİ: PANTONE KLASİK MAVİ

Pantone Renk Enstitüsü, 2020 yılının rengini belirledi. Her yıl Aralık ayında açıklanan bir sonraki yılın trend rengi Pantone Klasik Mavi (PANTONE 19-4052 Classic Blue) oldu.

 

PANTONE 19-4052 kodlu Classic Blue renginin, sakinlik, güven ve bağ kurmayı yansıttığı vurgulanırken, bu yıl moda, mimari, dekorasyon, kozmetik ve tasarım alanlarında Klasik Mavi rengini çok sık göreceğiz.

 

Zamansız ve kalıcı bir mavi renk tonu olan Classic Blue, sadelik ve zarifliğin yanı sıra insanlara huzur veren bir etkisi de bulunuyor. Pantone Renk Enstitüsü Yönetici Direktörü Leatrice Eiseman, mavi renginin duygusal ve psikolojik açıdan sakin ve güvenirliliği temsil ettiğini belirtiyor.

 

PANTONE 19-4052 Classic Blue, sadeliği ile zarif ve kendine güvenen mavi bir renk tonudur. Görünüşte cinsiyetsiz ve dayanıklılıkta mevsimsiz olan bu temel renk, spektrum boyunca renk karışımlarını mümkün kılar, aynı zamanda kendi başına güçlü bir konumlama yapar. Moda sektöründe Klasik Mavi, parlak kumaşlardan mat kumaşlara, el işi ürünlerden farklı yüzey ve dokularla kullanımı sağlanabiliyor.

 

Kozmetik sektöründe Klasik Mavi ile gözler, tırnak ve saçlar için ışıltılı, büyüleyici ifadeden tozlu mat görünüme geçişler yapılabilir.

 

PANTONE 19-4052 Classic Blue, iç mekan tasarımına yaratıcı bir güven katar. Benzersiz renk kombinasyonları ve ton ifadeleriyle bir alanı dönüştüren Klasik Mavi, pek çok farklı malzeme ile kolayca uygulanabiliyor. Classic Blue, geleneği, zarafeti ve cesareti ifade eder.

Grafik tasarım alanında Klasik Mavi özellikle yarattığı güven duygusu ile tercih edilen renklerden biridir. 2020’de tasarım ve ambalaj sektöründe sık sık mavi ile karşılaşacağız.

 

PANTONE 19-4052 Classic Blue (Klasik Mavi) Renk Formülü

PANTONE 19-4052 Classic Blue (Klasik Mavi) renginin CMYK karşılığı şu şekilde; C:100 M:76 Y:25 K:0

 

PANTONE 19-4052 Classic Blue (Klasik Mavi) renginin RGB karşılığı şu şekilde; R:15 G:76 B:129

 

PANTONE 19-4052 Classic Blue (Klasik Mavi) renginin HTML karşılığı şu şekilde; 0f4c81

pantone classic blue renk formulu

 

Pantone Yılın Rengi Hakkında (Pantone Color Of The Year)

 

Pantone Yılın Rengi, son 20 yıldır modadan mimariye, endüstriyel tasarım sektöründen grafik tasarım dalındaki karar verme süreçlerini etkiliyor.

 

Pantone Yılın Rengi seçiminde trend analizlerinin yapıldığı ve dikkatli bir değerlendirme sürecinden geçildiğini belirten Pantone, Renk Enstitüsü’nde yer alan renk uzmanlarının her yıl dünyayı taradığını söylüyor. Eğlence endüstrisi, film prodüksiyonları, sanat koleksiyonları, yeni sanatçılar, moda, popüler seyahat yerleri, yeni yaşam tarzları, sosyo-ekonomik koşullar trend rengi belirlemede etkili oluyor.

 

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Introducing the Pantone Color of the Year 2020, PANTONE 19-4052 Classic Blue, a timeless and enduring blue hue elegant in its simplicity. Suggestive of the sky at dusk, the reassuring qualities of Classic Blue offer the promise of protection; highlighting our desire for a dependable and stable foundation from which to build. As we cross the threshold into a new era, Pantone has translated the hue into a multi-sensory experience to reach a greater diversity of people and provide an opportunity for everyone to engage with the color. We will be tapping into sight, sound, smell, taste, and texture to make the Pantone Color of the Year for 2020 a truly immersive color experience for all. Link in bio to learn more about Classic Blue. #Pantone2020

PANTONE (@pantone)’in paylaştığı bir gönderi ()

Tags:


EnglishGermanRussiaSaudi Arabia