Dünyanın parçası olabilmek… | Mega Basım
6826
post-template-default,single,single-post,postid-6826,single-format-standard,edgt-cpt-2.0.1,mikado-core-2.0.1,ajax_fade,page_not_loaded,,homa-ver-3.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Dünyanın parçası olabilmek…

Dünyanın parçası olabilmek…

Biz Mega Basım ve Pasifik Ofset’i birçok kez birer dünya markası olarak tanımladık. Bu hedef doğrultusunda da bir dünya markası olmanın tüm gereklerini yerine getirmeye çabalıyoruz. Çabalarımızın son meyvesi Mega Basım olarak aldığımız FSC sertifikası oldu. FSC sertifikasının ayrıntılarını web sitemizde bulabilirsiniz. Kağıt temini için ormanların bilinçsizce yok edilmesini engelleyen, bu sektöre belirli kurallar getiren bir sertifikasyon sistemi, kendi kurumumuz için bastığımız Megazin dergisi dahil, Mega Basım üretimi her bir ürünün dünyanın doğal yapısına zarar verilmeden üretildiğine emin olabilirsiniz.

Türkiye, dünya liginin önemli bir üyesi olmayı başaramadığı sürece herhangi bir markanın bunu tek başına başarabilmesi mümkün değil; farkındayız. Bu nedenle ülkemizin dünyadaki pozisyonunu da büyük bir ilgiyle takip ediyoruz. G20’de Çin’in ardından dünyada ekonomisi en hızlı büyüyen ikinci ülke olarak açıklanmamız, tam da sözünü ettiğimiz durumu özetliyor. Bu tür güzel gelişmeler “yalnız olmadığımızı” hissettiriyor ve dünyaya uyum sağlama çabamızda bize cesaret veriyor.

Her yeni gün, yeni bir ülkenin Türkiye’ye vizeleri kaldırdığını açıklaması da bu sürecin bir başka parçası. Dünyada birbiri ardına açılan kapılar bir yandan moral destek sağlarken, diğer yandan fiziki ulaşımın kolaylaşması nedeniyle Türk insanının vizyonunu genişletiyor. Vizelerin kaldırılması haberlerini sadece “yeni tatil olanakları” olarak değerlendirmemek lazım. Unutulmamalı ki açılan her yeni kapı tüm sektörler için yeni birer iş kapısıdır. Doğru planlamalarla yeni iş fırsatları yakalamak bizim elimizde.

Global ekonominin bir parçası olmak için gösterilen çabaların tabii bir de olumsuz etkisi var: Dünya ölçeğinde yaşanan sıkıntılardan da nasibinizi alıyorsunuz. Yerli kağıt üretimimizin kısıtlı olması ve ithal kağıt temini zorunluluğumuz sektörümüzün dünya kağıt sektöründe yaşanan daralmadan bire bir etkilenmesine neden oluyor. Buna rağmen aldığımız tedbirlerle dünyada yaşanan bu daralmayı müşterilerimize hiç yansıtmadık ve tüm siparişleri zamanında teslim edebildik. Diğer yandan birçok özel işimizde zaman zaman kendi dergimizde de kullandığımız özel bir kağıt ithal ettik. Çoğunlukta kaliteli katalog ve sanatsal kitaplarda kullanabileceğimiz yeni kağıdımız “SPECİART” ı seveceğinizi düşünüyoruz.

Yüzümüzü dünyaya dönüp, siz sevgili müşterilerimizi tabii ki unutmuş değiliz. Müşteri hizmetlerimizi daha da ileri götürebilmek için işinin uzmanı üç arkadaşımızdan oluşan bir “Operasyon Merkezi” kurduk. Müşteri Temsilcilerimizin üretimdeki temsilcileri olan, üretim sürecini işin başında izleyen bu arkadaşlarımız sayesinde sorularınıza çok daha hızlı yanıt verebileceğiz.

Çıtayı her geçen gün yükselterek kendimizle yarışıyoruz. Hizmet kalitemizde ulaştığımız her yeni nokta, aşmamız gereken yeni bir eşik bizler için. Bu çabada emeği geçen tüm arkadaşlarımı gönülden kutluyorum. Sizlerle birlikte çok daha güzel işlere imza atacağımıza inancımız tam. Tüm çabamız da bunu sağlayabilmek için zaten.

 

Hasan Kondu

Kondu Grup Yönetim Kurulu BaşkanıEnglishGermanRussiaSaudi Arabia